Рецензија за Betfair

Нашата рецензија го споредува Betfair со сите други берзи што постојат и ги покрива сите уникатни понуди кои што Betfair ги овозможува за коцкарите. Betfair е најголемата и најдобрата берза во светот.

Сите нови коцкари на Betfair можат да подигнат бонус од €30 за облог од €10 кога ќе се приклучат но само ако облогот е уплатен во обложувалницата а не на берзата. Во секој случај, ова е добра понуда и 300 процентен бонус.

Целосна рецензија

Нашата рецензија за Betfair опфаќа обем на функции и карактеристики, така што ако има нешто конкретно што ве интересира кликнете на некои од линковите долу и тие ќе ве однесат до информацијата што ја барате.

Предности на Betfair

 • Бонус за обложување од €30
 • Бесплатна Betfair мобилна апликација
 • Облози за победа и непобеда
 • Бесплатен пренос во живо
 • Лиценцирани во Велика Британија и Гибралтар

#1Специјални промоции

 • 4.9
  • Бонус за обложување од €30
  • Бесплатен пренос во живо
  • Бесплатна Betfair мобилна апликација

Информации за лиценца

Betfair е најголемата онлајн берза за обложување и се наоѓа во Гибралтар, што значи дека сите дејствувања се регулирани и лиценцирани од Гибралтарската комисија за обложување врз Законот за обложување од 2005 година. Исто така успеаја да добијат и лиценца за во Велика Британија. Ова значи дека страницата е регулирана од две високо почитувани организации и може да и се верува. Условите за лиценца велат дека Betfair мора да:

 • Се осигури дека малолетниците не можат да ја користат страницата за обложување, се додека не се доволно зрели да сфатат за каков ризик се работи.
 • Биде сигурна дека сите нивни дејствувања се фер и транспарентни спрема сите.
 • Обезбедува помош на секој кој има проблем поврзан со коцкање по користењето на нивната страница.

Рецензија на пазарите

Betfair пазари

Betfair е едно од попознатите имиња во обложувачкиот свет во Велика Британија, благодарение на телевизиските реклами. Тие се најголемата активна берза за обложување во светот и имаат добра ликвидност низ нивните различни пазари. Тие се:

Рагби, Австралиски фудбал, банди, бејзбол, кошарка, куглање, бокс, крикет, велосипедизам, пикадо, флорбол, фудбал, голф, трка со кучиња, ракомет, трки со коњи, хокеј на мраз, МБВ, спорт со мотори, Олимписки спортови, пелота, рагби лига, рагби унија, снукер, тенис, одбојка и зимски спортови. Тие исто имаат пазари и на позафрлени работи, како што се политика или телевизии серии.

И не само што нудат голем број на пазари, длабочината во која овие пазари навлегуваат е импресивна. Ќе успеете да најдете коефициенти за најпознатите натпревари се до најзафрлените, затоа што обемот кој што го покриваат има за цел да зафати се. Само што ќе погледнете во фудбалските листи ќе го видите ова – кога го пишувале, ставиле натпревари од интернационали тимови и од нив има натпревари од Чилеанската лига! Не само што ги имаат основите коефициенти – сите натпревари имаат детален обем, со повеќе различни можности за влог вклучувајќи ги и опциите за победа или непобеда.

Вообичаено, на што позафрлен настан се обложување тоа пониска ќе биде ликвидноста. Ова е проблем кој што не влијае врз другите пазари на Betfair и ако ги споредите со нивниот најблизок ривал Bet365 ќе видите дека Betfair се најдобри лидери во сите пазари.

Рецензија на обложувањето во живо

Секцијата за обложување во живо е најдобриот аспект на страна, затоа што ви овозможува се што ви треба за да се обложувате или да продавате облози во живо, сите претставени во целосно интуитивен начин. Едноставно одете на почетната страна и одберете го мечот кој што ви треба, каде што ќе ги пронајдете сите коефициенти кои што се менуваат како што тече натпреварот.

Betfair автоматски ги обновува коефициентите на неколку секунди за да можете да го следите пазарот и луѓето кои што се обложуваат на различни исходи за победа или непобеда. Пазарите се суспендирани на само неколку моменти кога се случува некој инцидент кој што ја менува играта. Продавање на облози во живо на Betfair е леб и сол за многу онлајн професионални коцкари – оваа е најдобрата платформа за правење пари која што ќе ја најдете во спортската индустрија.

Пренос во живо на Betfair

Betfair е единствена обложувалница која има сеопфатен сервис за пренос во живо достапен за сите корисници, и може да го најдете со кликање на „Пренос во живо“ тастерот на „Спорт“ страницата. Обемот од различни настани кои ги прикажуваат е зачудувачки, од интернационален крикет, огромен број коњски трки до фудбалски натпревари од целиот свет – сето ова може лесно да се најде овде. Сите идни настани се прикажани на десната страна од прозорецот така што никогаш не можете да го пропуштите тоа што го чекате.

Betfair услугата за пренос во живо е бесплатна за сите коцкари кои имаат сметка, но за да гледате трки со коњи морате да ставите облози од барем €2 на трката преку берзата. Сите други спортови можат да се гледаат без да се обложувате на нив.

Моментални промоции

Betfair нуди промоции за да привлече повеќе коцкари да ја користат страницата, но бројот на промоции кои што ги нудат е многу помал за разлика од другите онлајн обложувалници. Моментални има две активни промоции на Betfair:

€30 гратис влог (сите спортови) – Кога ќе се приклучите на Betfair, добивате гратис влог од €30 кој можете ако вашиот прв влог е €10 на коефициенти од 2.0 или преку нивната обложувалница.

Повеќекратни трки (трки со коњи) – Повеќекратните трки на оваа страница се доста конкурентни, па фановите на трки со коњи треба да ги проверат.

€30 гратис влог на Betfair

Ќе видите дека Betfair моментално им нудат на сите нови корисници гратис влог до €30 кога ќе креираат сметка (чијшто активатор е влог од €10). Оваа понуда важи за облози преку нивниот оддел за обложување а не берзата за обложување.

Ова е тоа што е лошо во врска со Betfair. Се обидуваат да ги натераат нивните корисници да ја користат обложувалницата кога тие се регистрирале за да ја користат берзата за обложување. Не дека ова е сомнително, но е збунувано и очигледно дека сакаат да направат повеќе пари од обложувалницата што е малку подмолно.

Да ги подигнете овие бонуси следете ги следните чекори:

 • Чекор 1 – посетете ја Betfair.com со кликање на овој линк (ќе ви го отвори линкот во нов прозорец во вашиот пребарувач)
 • Чекор 2 – кликнете или на зеленото „Подигни сега“ копче, или пак на некое од „Приклучи се“ линковите на почетната страна.
 • Чекор 3 – пополнете ги бараните информации и креирајте корисничко име и пасворд за вашата сметка.
 • Чекор 4 – логирајте се на новосоздадената сметка и вложете €10 или повеќе користејќи го вашиот омилен метод.
 • Чекор 5 – ставете влог од €10 на кој и да било пазар на кои и да било коефициенти од 2.0 или повеќе и ова ќе би го активира бонус влогот од €30.
Betfair бонус

Контактирајте го Betfair

 • Име: Betfair
 • Страница: http://betfair.com
 • Е-мајл: [email protected]
 • Корисничка поддршка: 0344 871 0000
 • Телефон: 0044 203 059 8888
 • Адреса: Betfair Helpdesk, Icon One, Lytton Way, Stevenage, Hertfordshire, United Kingdom
 • Поштенски код: SG1 1AG

Заклучок на рецензијата за Betfair берзата

Рецензија со пет ѕвезди за берзата за обложување со пет ѕвезди – не може да биде подобро од ова! Постојат многу причини зошто треба да ја посетите Betfair веднаш – одлични промоции со кодови за бонуси и име во овој бизнис кој што многу се почитува. Како и да е, колку и да бевме дарежливи во рејтингот со ѕвездички, фер е да се каже дека постојат места за подобрување (да, би сакале да ги држиме овие страници на штрек) и иако имаат наплати за некои профити и сиромашна ликвидност за некои пазари, вреди да се имаат на око овие мали проблеми во инаку одлична околина за обложување.

Betfair на различни јазици

Magyar: Betfair
English: Betfair
English-Ireland: Betfair Ireland
Български: betfair

Нашите прегледи за најдобрите страници за обложување

February 22nd, 2023 | Стефан Бабунски
Скокни на врвот
olux