Sportingbet

Sportingbet е британски букмејкер кој што е на листата на лондонската берза. Компанијата ја основал Марк Бландфорд во 1997 и според нивните информации таа има повеќе од 15 милиони клиенти. Сепак, оваа бројка се однесува на целата група, во кој што спаѓаат и казино-игрите и покер. Компанијата дејствува на интернационално ниво а страната е достапна на повеќе од 20 јазици.

Спортингбет има многу добар углед не само поради тоа што е на берзата. Многу од коцкарите-професионалци самите имале искуство со Спортингбет. Во секој случај, фер и актуелен преглед на Спортбетинг не може да биде засоновано само на кажан збор, туку на цврсти факти. Од таму, овој преглед на Спортингбет ќе го анализира и оценува моменталниот квалитет на платформата, и ќе ги разгледува доказите за тоа дали е измама.

Портфолио на билтен: Добар микс со многу спортови

Спортингбет нуди облози на големите европски спортови како фудбал, ракомет, кошарка и хокеј на мраз. Дури и ако се присутни и некои американски спортови, фокусот е на британскиот пазар. Крикет, трки со загари, трки со коњи, рагби и снукер се многу популарни на островот и секако можат да се најдат во големото портфолио на билтенот на Спортингбет. Јаката страна на понудата е разновидноста, иако има и некои слаби страни.

Sportingbet спортни пазари

Фудбалските лиги се вообичаено достапни до регионални лиги. Ова е прифатливо, но за вистински фудбалски фанови, кои што сакаат да се обложуваат и на најниските лиги, искуството на Спортингбет може да не е оптимално. Од друга страна, продуктите во живо се многу добри според прегледот. Освен фудбал, вклучени се и многу други спортови, што придонесува за поинтересни опции за обложување. Освен тоа, за обложување во живо не се понудени само големи настани, туку и многу спортски настани од пониските лиги. Поради тоа има бозбудлива област на активности за фанови на обложување кои што се заинтересирани за секцијата во живо.

Користење наплатформата: Светла, друштвена и сосема некомплицирана

Спортсбетинг има многу пријатен визуелен концепт. Добро избалансирани сини тонови доминираат на светлата позадина, па дури и долгите сесии на обложување се пријатни на Спортингбет. Облозите се јасно подредени, па потребни се само неколку кликови во поголемиот број случаи за да се најде бараното портфолио. Облозите можат да се одберат со неколку едноставни кликови и се е сосема некомплицирано. Дури и кога многу облози се одбираат во исто време, никогаш нема да го изгубите краткиот преглед.

Софтверот е екстремно брз. Содржината е добро структурирана и е понудена на многу странски јазици. Поради тоа, еден почетник може да ги разбере сите потребни информации многу брзо како експерт. Дури и без многу искуство со билтени, страната е брзо пристапна за нови корисници. Спортингбет не се користи со графички трикови скоро воопшто. Затоа, најважните информации се лесно прегледни и не се попречени. Поради тоа оцената на Спортингбет е многу добра во овој поглед.

Јаките страни на Спортингбет

 • До 50 фунти бонус за облог без ризик (100 процентен)
 • Многу британски спортови
 • Многу брз софтвер
 • Одлична поддршка во живо преку телефон и онлајн разговор

До 50 фунти бонус за облог без ризик

По регистрирање, клиентите можат да добијат до 50 фунти бонус за облог без ризик додаден на нивните сметки. За да го подигнат овој бонус, по вложувањето пари мора да се стави прв облогна секој избор на коефициени од ½ или повисоки. Доколку го добиете облогот ќе си ја подигнете добивката. Доколку изгубите тогаш Спортингбет ќе ви ги врати парите за првиот облог со сума до висина од 50 фунти на вашата сметка. Бесплатниот облог потоа можете да го ставите на избор на коефициенти од 1/5 или повисоки.

Барањата за бонусот се добри. Тоа е добра можност за да добиете искуство на Спортингбет без никаков ризик. Според овој преглед оваа понуда е ретка и осбено почетниците треба да ја искористат до максимум.

Можности за депозити и исплата: Дали Спортингбет е измама?

Методите за исплата кои се понудени се доволни за повеќето клиенти. Сепак, доколку немате кредитна картичка или сметка во банка, не постојат можности да платите депозит и да добиете искуство на Спортингбет. Со оглед на тоа што ова важи само за мал дел потенцијални клиенти, не може да се каже дека ова е измама на Спортингбет.

 • VISA
 • MasterCard
 • Neteller
 • Skrill
 • Bank wire
 • Paysafecard
 • SOFORT Überweisung (wire service)
 • Click2Pay
 • Giropay
 • Ukash

За секој метод за исплата, постојат индивидуални крајни рокови за депозити и повлекувања, па затоа се препорачува претходно да се провери колку време е потребно за секој процес за исплата. Депозитите направени со кредитна картичка или SOFORT Überweisung се процесираат бргу.

Корисничка поддршка: Бесплатна телефонска линија и стручен разговор во живо

Додека поголемиот дел провајдери за обложување немаат услуга за разговор во живо, Спортингбет има и разговор во живо и бесплатна телефонска линија. Искуствата кои ги имавме за време на прегледот на Спортингбет беа многу добри. Персоналот за услуги беа во можност веднаш да помогнат и се грижеа за потребите на клиентите.

Услугата преку мејл исто така беше многу добра. На сите прашања одговорија во 24 часа и одговорите беа формулирани на начин на кој немаше потреба од други прашања. Делот за помош на страната на Спортингбет е исто така многу корисен. Се на се, корисничката поддршка остави добар впечаток што може да се види од совршената оценка на Спортингбет.

Заклучлок: Одличен букмејкер со минимални маани

Спротингбет можеби не е совршен провајер за обложување, но не е далеку од совршенство. Корисничката поддршка е исклучително добра. Привлечниот бонус за новите клиенти се дава со исполнување на фер барања, што значи дека голема е веројатноста бонусот да се исплати. Позитивен аспект на прегледот на Спортингбет букмејкерот е софтверот, кој работи многу добро и е исклучително брз.

Оцената на Спортингбет би можело да биде и подобра, доколку портфолието на билтенот беше малку поголемо. Особено што се однесува до фудбал има некои маани. Сепак, ова е надоместено со јаките страни и разновидноста на британските спортови. Нема апсолутно никакви докази за измама на овој букмејкер. Се на се, Спортингбет е убедлив со добрите перформанси на секое ниво, па на крајот на краиштата, високата оценка е целосно заслужена.

Sportingbet на различни јазици

Magyar: Sportingbet

Нашите прегледи за најдобрите страници за обложување

August 11th, 2023 | Стефан Бабунски
Скокни на врвот
olux